Když cesta je cíl. Skautka mámou aneb přemýšlím nahlas.

Jak probíhá adopce II

aneb jak to pokračuje po zazvonění telefonu až do odvezení dítěte domů. 


 

 24. 10. 2017 Zazvonil telefon.

26. 10. 2017 Návštěva krajského úřadu - zjištění podrobností, viděli jsme fotku. Získání kontaktu kde dítě je. (Dítě může být buď v ústavu a nebo u Pěstounů na přechodnou dobu.) Naše bylo u pěstounů na přechodnou dobu - takže jakoby v náhradní rodině, což je ta nejlepší možnost. 

Domluva 1. schůzky s OSPOD pod které spadá dítě, sjednání prvního setkání s dítětem.

26. 10. 2017 1. schůzka s OSPOD dítěte. Zjištění informací o biorodině, anamnéze dítěte. Dozvíte se vše, co soc. prac. zjistily. 

30. 10. 2017 První návštěva dítěte (jeli jsme za ním až za několik dní od telefonátu a to proto, že jsme byli nachlazení a nechtěli jsme nemoc přenášet). 

30.10. - 1. 12. 2017 Pravidelné návštěvy, víkendy, s dítětem.

30. 10. - 1. 12. 2017 Zařizování domácnosti na příchod dítka domů (kočárek, postýlka, přeskládat byt, oblečení,....). Ukončení pracovního poměru v práci dohodou - DOKONČENÍ ROZDĚLANÉ PRÁCE, NACHYSTÁNÍ PRÁCE PRO NOVOU VEDOUCÍ, PŘEDÁNÍ MÉ PRÁCE VEDOUCÍ. 

  

1. 12. jsem dopoledne vedla svou poslední ukončovací a předávací poradu od 9 do 13 hodin. A potom odpoledne jsme si jeli pro S.. Tento den byl velice psychicky, fyzicky i emočně náročný. Defakto jsem od rána do večera bulela. :-) Při loučení s kolegy, při přebírání S.....a v mezi časech na to asi nebyl čas, neb jsem řídila auto. :-) Velmi náročný, ale krásný den!! 

listopad 2017 Podání žádosti o svěření dítěte do péče před osvojením. 

Shůzka se sociální pracovnicí pěstounů na přechodnou dobu.

1. 12. si přivážíme S. domů natrvalo! (není konec vyřizování a ještě není úplné osvojení). Začíná mi mateřská dovolená. 

Povedlo se nám dostat úspěšně S. do péče za měsíc. Za docela krátkou dobu. A to pomocí různých právních i neprávních postupů. Řešení adopce je ucelený komplex právních záležitostí a postupů, ve které nelze obecně poradit, bez znalosti konkrétního případu. Kdybyste v tomto potřebovali poradit, kontakt vám ráda předám.  

 

...K.... 

 

 

 

                                          

 

Zobrazeno 398×

Komentáře

RealToltekDzehenuti

Fotku bych raději smazal GDPR je neúprosné a elfů stbáků už je taky dost.

zizalafm2

@RealtoltekDzehenuti Děkuji za nápad, zamyslím se. Ale není na ni nic, co by šlo přečíst a i kdyby, tak tam není nic s GDPR spojeného i když to tak na první pohled může vypadat.

Zobrazit 6 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio